Haberler

Telifsiz müzik yayınlamak suçtur!

5101 sayılı kanun ile değişen 5846 sayılı “Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu” ve 25486 sayılı “Eser, İcra, Yapım Ve Yayınların Kullanılması Ve/Veya İletilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca kamuya açık alanlarda, ilgili müzik birliklerine telif ödemeden müzik dinlemek/dinletmek yasaktır.

Firmalar iş yerlerinde, müşterilerine/çalışanlarına müzik dinletmek için; müzik birlikleriyle anlaşıp, gerekli telif bedellerini ödedikten sonra bu hizmetten yararlanabilmektedirler.

Telif sorununu çözdük!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, kamuya açık alanlarda müzik dinlemek/dinletmek için gerekli telif bedellerinin ödenmesi zorunludur 

Ancak birçok firma, telif bedellerinin yüksek olduğunu düşündüğünden, ya telifsiz olarak yasadışı müzik yayını yapmaktadır ya da risk almayıp mağazasındaki müzik yayınını durdurmaktadır.

Her iki durumda da firmalar maddi-manevi kayıplara uğramaktadırlar.

Radyocular reklam ajansı, firmaların bu durumunu göz önünde bulundurarak alternatif bir çözüm oluşturmuştur.

Telif hakları tamamen kendimize ait olan müzik eserlerimizle, bu konu artık sorun olmayacak!

Üstelik salt bir müzik yayını değil… Firmanıza ait tüm reklamlarınızı, kampanyalarınızı, özel gün duyurularınızı seslendirip, size özel olan radyonuza entegre ediyoruz. Haber bültenleri, yemek tarifleri, pratik bilgiler, tarihte bugün ve birçok paket programlarımızla dolu dolu bir radyo yayınına sahip olacaksınız.  Hem de çok düşük bir maliyetle…Kapalı devre radyo yayın sistemimizle,  tüm şubelerinizi tek bir merkezden yönetiyoruz,siz de kendi radyonuzu dinlemenin keyfine varıyorsunuz…

 

muzik_resmi8

Bir cevap yazın